DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Křečci a křečíci

7/2021 - Úhyn posledních starých křečků. Křečice syrská Mikinka a křečík džungarský béžový červenooký Beige.

Dáme si pauzu, do dovolené určitě žádné nové pořizovat nebudeme.

Kdy uhynuli předchozí, jsem zapomněla zaznamenat.

3.9.2018 Narozená mláďata křečíků od světlého páru - Koulička x Snížek, 4. vrh, 4 mláďata

..8.2018 Narozená mláďata křečíků od světlého páru - Koulička x Snížek, 3. vrh, 3 mláďata - klasicky přírodně šedé, skořicové v béžovém odstínu s modrošedou kresbou a červenýma očima, bílé s málo znatelným světle žlutým proužkem na zádech a červenýma očima

10.7.2018 Narozená mláďata křečíků od světlého páru - Koulička x Snížek, 2. vrh, 4 mláďata - bylo to zřejmě moc brzy a samice se o ně přestala starat, žádné nevydrželo

20.6.2018 Narozená mláďata křečíků od světlého páru - Koulička x Snížek, 1. vrh, 6 mláďat

Mláďat bylo 6, z toho 4 světlá, 2 šedá. Bohužel odchov probíhal v kleci a jakmile mláďata trochu odrostla, povedlo se dvěma prolézt mezi dráty. Jedno jsem našli, druhé tmavší šedé již ne. Buď ho má na svědomí kočka, nebo se dostalo někam za skříň. Hned jsme přesunuli křečíky do terárka krytého pletivem s malými oky, odkud již nemohou mrňousci uniknout.

K zamluvení jsou tedy 1 šedý křečík a 4 světlí - některý z těch světlých má červené oči a bude asi béžový po mamince, další budou nejspíš bílí se světle šedou (do modra) kresbou.

17.12.2017 Zakoupena další samička křečíka džungarského, světle béžová Koulička. 

27.8.2017 Narozená mláďata křečíků džungarských

Narodila se celkem 3 mláďata, je to první vrh od Safinky a Snížka. Dvě jsou holčičky a jeden kluk. Holčičky (jedna hodně světloučká s černým pruhem na zádech, druhá klasicky šedá po matce) putovaly do Domu dětí a mládeže Dobruška, kde se o ně starají děti z chovatelského kroužku. Sameček, světlý, téměř bílý, s šedým pruhem na zádech, našel domov u rodiny s dvěma dětmi. Prodán byl na výstavě Zahrada východních Čech v Častolovicích.

​   

2017 - Chov křečíků obnoven. Syn dostal k vánocům 2016 samičku křečíka džungarského, klasické šedé zbarvení. Pojmenoval ji Safinka. 23.7.2017 jsme na chovatelské burze koupili samečka. Je hodně světlý, téměř bílý. Možná to bude Snížek 2. Je pěkně vypasený a tak pro něj druhé pojmenování je Macátko.

2014 Chov křečíků pozastaven.

Mláďata křečíků Roborovských jsou k prodeji - podrobnosti a fotografie v nabídce - savci.

29.10.2013 jsem koupila křečíka džungarského světle béžové barvy (zlatého). Měl by to snad být sameček.

2013 - začátkem roku jsme pořídili 2 samičky džungarských křečíků - klasickou tmavší šedou Hryzalku a modrou Modrouška.

Zjara se náš malý zvěřinec nečekaně rozrostl o křečíky Roborovského. Dárek, který od nás dostala babička k vánocům, 2 údajné křeččice, se najednou rozmnožil a o 3 týdny později se to zopakovalo. To už byl odhalený sameček oddělen. Sameček tedy putoval k nám, říkáme mu Taťulda a k němu jsme přidali jedno ze starších mláďat. Bohužel opět se stala chyba v odhadu pohlaví a později přibyla další mláďata.