DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Plšíci

Vítejte na stránce tlapkyakridla.websnadno.cz v sekci plšíci

Plšík africký je nenáročné a hlavně velmi tiché maličké noční zvířátko. Nehodí se příliš pro děti právě pro svou noční aktivitu. Připomínají noční lesní skřítky. Umí být téměř neviditelní, ale zvyknou si na pravidelné lidské návštěvy např. při krmení a pak se nechají i pohladit, krmení si vezmou z ruky. Z našeho páru je ochočenější samička. Když přijdu k teráriu, přijde a čeká, co dostane. Sameček se raději schovává a vylézá až, když je klid.

Naši plšíci jsou krmeni hlavně ovocem, dále dostávají piškot, tvrdé pečivo, ovesné vločky, jogurt nebo tvaroh, moučné červy sušené nebo živé, občas trochu obilovin. Vodu mají k dispozici v napáječce, naučili se na ni rychle.

Nejprve obývali velkou skleněnou vitrínu po vakoveverkách. Zařízení tvoří větve, velké kusy kůry, dřevěná budka, kusy děravého kmene a samozřejmě miska a napáječka. Později byli přestěhováni do skleněného terária s krytem s mřížkou z pletiva s malými oky. V zařízení je dřevěný domeček, domeček z půlky kokosového ořechu, část proděravělého kmene, kůra, miska, napáječka, jako podestýlka hobliny. V tomto teráriu jsou snáze kontrolovatelní, víc si zvykli na lidskou přítomnost. V pohodě odchovávají mláďata.