DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

NABÍDKA ZVÍŘAT

Pokud vám nevyhovuje odběr u nás, můžeme zvířátka po domluvě dovézt na burzu v Týništi nebo poslat přepravou prostřednictvím firmy Přivez-zvíře z Hradce Králové do vybraných měst. Dovoz do Hradce (2x cesta po 30 km) však představuje náklady pro nás. Pokud je částka za zvíře nízká a nepokryje ani náklady na dovoz do Hradce Králové pro předání dopravci, nevyplatí se tímto způsobem zvíře posílat.  Na vysvětlenou: doprava do Hradce většinou nejde s ničím spojit. Často to vychází tak, že je dopravce v Hradci brzy ráno a je nutné zvíře předat např. okolo 4:00 hod. To znamená vstávat v noci, jet tam a zpět v době, kdy jsou obchody ještě zavřené. Minimální poplatek dopravci za přepravu zvířete v přepravce o celkové váze do 3 kg je 400 Kč. Je to částka hrazená přímo dopravci, s cenou zvířete nemá nic společného. Do váhy 3 kg se vejde jeden nebo více zakrslých králíků, dospělý malý rex nebo mláďata malých rexů. Přepravu zajišťuje specializovaný dopravce pro zvířata, aktuálně plánované trasy zjistíte na adrese: http://www.privez-zvire.cz/trasy/

Pro anonymy, kterí píší do vzkazů i ostatní zájemce o zvířata:
Vzkazy neprohlížím pravidelně. Stránky upravuji, když na to zbude čas. Chov zvířat je čistě zájmová činnost, není to naše zaměstnání. Nemůžu odpovědět, když nenapíšete aspoň e-mail. Pokud se chcete na něčem domluvit, zamluvit nějaké zvíře nebo máte dotaz, pište mi, prosím, na e-mail shibinka@seznam.cz, ráda odpovím.
Kdo chcete zvířata od nás, pište i odkud jste, případně jak si představujete dopravu. Je směšné, abych já řešila dopravu jednoho morčete, za které chci 50 Kč. Byl by to zbytečně vyplýtvaný benzín a ztráta času i energie, nevyplatí se to. Nicméně už 2x se mi stalo, že to zájemce požadoval.
 
Pro zájemce o veverky: Veverky šedobřiché chovám. Prodávám 1-2x ročně, když se povede odchovat mláďata a předání probíhá po předchozí domluvě. Preferuji osobní odběr. Prodávám jen do párů či skupin, zájemcům o držení jedné veverky jako mazlíka nevyhovím, jednotlivě veverky prodám jen v případě, že má zájemce pro veverku zajištěného partnera jinde. . Zájemců je mnoho a nemám farmu, mám jen dva chovné páry. Někdy zájemce čeká i rok, pokud nesežene veverky jinde. 
Děkuji za pochopení a omlouvám se všem solidním, vážným zájemcům, kteří vědí, co chtějí a normálně komunikují.

Chovatelské burzy v Týništi se dříve konaly pravidelně každou 4. neděli v měsíci, ale v současnosti konání závisí na aktuální koronavirové situaci a vyhlášených epidemilogických opatřeních. Další plánovaná burza by měla být 26. 9. 2021.

Přijímáme záznamy a k odprodeji nabízíme:

králíci na mazlíky nebo hobby chov - kříženci zakrslý tříslový černý x MRex plášťový černožlutý: k odprodeji ihned je poslední sameček strakáč ve zbarvení českého strakáče tříbarveného (bílý s černými skvrnami a několika žlutohnědými skvrnami), bez PP.

 

Sháníme:

veverku páskovanou, je možno vyměnit za stejné pohlaví, máme sourozence samce a samičku, jsou narozeni v květnu, jednoho z nich je možno vyměnit za totéž

Nabízím případnou výměnu samičky veverky šedobřiché za nepříbuznou samičku. Samička je narozená v květnu. Matka je z našeho chovu po rodičích z Rumburka a Německa a otec od Suchého vrchu. V případě výměny sháním samičku nepříbuznou k těmto a také nepříbuznou k veverkám od chovatelů Netolička Jihlava a Tenkl Tábor.