DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Pískomilové - chov zrušen

2016 - Chov pískomilů zrušen. Ponechali jsme si pouze lila samičku. Bohužel jsme ji museli oddělit od druhé samice, která ji týrala, takže je sama, což není pro pískomily přirozené.

červen 2015 - narodila se mláďata a jsou to černý sameček a aguti - přírodní samička. Jsou k zamluvení.

duben 2015 - Pískomilové opět, ač neplánovaně, v chovu. Samičky lila a černá, samec aguti - přírodní. Možný odprodej všech - cena 60 Kč za kus.

2013 - S chovem pískomilů jsme skončili. O mladé nebyl zájem, tak jsme po dožití posledního stařečka již chov neobnovovali.

 

 

Pár pískomilů mongolských doplnil náš zvěřinec 20.3.2010. Sameček je ve zbarvení lilac se znaky, to znamená, že je světle šedý, s bílou lysinkou a dalšími znaky, má červené oči. Samička je černá, má bílou bradu a špičky prstů. Ubytovaní jsou ve větším teráriu zařízeném dutými špalky ze stromu a kůrou, jako podestýlku jsme použili hobliny. Vodu mají v napáječce zavěšené od stropu. Zpočátku nebylo terárko zakryté a asi po měsíci sameček utekl. Teď je zajištěno víkem z pletiva. Pískomilové dokážou opravdu dobře skákat a jsou chytří. Uprchlík si nahrabal ke stěně do výšky kopec z hoblin a pak snadno utekl.

 

 

                                                                                                     

 

 

22.6.2010 se myšákům narodila mláďata. Vypadá to, že jich je 6, ale přesný počet nevím. Hnízdo je v rohu terária pod špalkem a je tam špatně vidět.

 

 

1 den                   

 

 

1 den stáří                                                                  4 dny - již je znát, že některá mláďata mají znaky po otci

 

Mláďat je nakonec 7.  Jedna černobílá a dvě černé holky a jeden černý a tři černobílí kluci.

Jsou v nabídce připraveni k zamluvení a odběru.

29.7.2010 Samička Kitty má druhý vrh mláďat. Opět nevím počet, protože je zanesla do dutiny ve špalku. Viděla jsem 4.

Samečka se všemi mladými kluky jsem odstavila ještě před narozením dalších mladých, aby se s Kitty znovu nespářil. U mámy zůstaly holky, aby nebyla sama.

17.8.2010 Mláďata už prokoukla. Původně jich bylo šest, ale samička nejmenší světle šedé mládě zlikbidovala. Zbyly 2 černobílé holky, 1 černá a 2 černí kluci.