DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Andulky a ostatní

Vítejte na stránce tlapkyakridla.websnadno.cz v sekci Andulky

 

Andulky jsou v držení našich dětí. Začalo to modrým anduláčkem, protože dcera si přála mluvícího papouška. Anduláčka jsme koupili od známých a vybrali před vylétnutím z hnízda. Protože nebylo 100% jisté, že jde o samečka, vybírali jsme neutrální jméno. Nakonec dostal jméno Koko. Dlouho to trvalo, než začal reagovat, ale mluvit se naučil. Ze začátku opakoval Koko, později přidával další slovíčka a fráze jako např. Hodný ptáček, Kokínku, pusinku!, Miky pojď! (Miky se jmenuje náš pes). Začal hezky mluvit, ale dcera u tréninku nevydržela a chtěla pro něho samičku. Nastalo tedy shánění. Koupili jsme další andulku, ale po asi půl roce se z ní vyklubal opět andulák. Takže si ho vzal syn a sháněli jsme už dvě samičky. To se povedlo. 

V současné době máme 2 páry andulek, které tvoří modrý Koko, bílá opalina White a modrý žlutohlavý anduláček Marty a zelenožlutá Vanil.

U andulek míváme nějakého kanára jen tak pro radost. S aktivním chovem kanárů jsme již skončili, mívali jsme několik párů kanárů glostrů a lizardů. S andulkami dohromady je barevný oranžový kanár, odchovaný zvonek zelený a sameček korely chocholaté v barvě lutino, jménem Kory, který v mládí přišel o nohu. Všichni spolu bez problémů vychází. Postižený koreláček měl dříve dokonce kamaráda anduláka, který mu čistil a probíral peříčka na hlavě, protože hlavu si Kory s jednou nohou sám neočistí jinak, než drbáním o pletivo. O toho hodného anduláčka jsme bohužel přišli.