DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Okrasní holubi - chov zrušen

Holubi chocholatí v našem chovu nevyvedli mladé. Ač se nikdy nechovali nijak přeplašeně a zdálo se, že jsou to klidní ptáci, při hnízdění byli značně náchylní na vyrušení. Ani v nejvzdálenějším výletu zřejmě nenašli dostatek klidu, proto jsme je prodali jinému chovateli. Snad změna místa pomůže. Přejeme mnoho štěstí.

jaro 2015 - Holubi chocholatí - holubice snesla 2 vejce do misky s krmením. Vložila jsem další misku vedle, vystlala suchou trávou a vejce přemístila. Holubice kupodivu zasedla, ale po pár dnech již zřejmě nesnesla vyrušování a ze snášky ulétla. Podruhé začala hnízdit venku před výletem v hnízdě zavěšeném střechou. Jenže výlet holubá je hned na kraji a hodně se kolem chodilo, Holubice ulétla ze 4 snesených vajec.

 

Potom jsme holuby přestěhovali do nejvzdálenějšího výletu, který je nejvíce krytý keři. Holubice koncem května znovu zasedla do zavěšeného hnízda. Snesla dvě vejce, seděla celou dobu, ale vejce nebyla oplozená.

podzim 2014 - Holoubci diamantoví - letos odchováno 5 mláďat. Bohužel o tyto holoubky letos není zájem. Za chvíli bychom neměli mladé holoubky kam dávat a tak končíme s chovem.

Holubi chocholatí - v letošním roce nejevili žádnou snahu o hnízdění.

2013 - zjara jsme koupili pár holoubků diamantových a na podzim holuby chocholaté.

Holoubci diamantoví, bílá samička a klasicky do modra zbarvený sameček, se pokoušeli o hnízdění již tento rok v létě. Bohužel, problémy dělalo soužití s párem zebřiček v jedné voliéře. Zebřičky jim neustále braly výstelku hnízda a zabíraly místa určená k hnízdění. Holubice snesla vejce zřejmě na bidle a to spadlo na zem a rozbilo se. Nakonec se jak zebřičky tak holoubci zahnízdili. Zebřičky to však stihly o trošku dříve, staraly se o dvě mláďata, když holubice snesla vejce. Zebřička se hned nastěhovala do holubího hnízda a vlastní mláďata ji přestala zajímat. Proto jsem holubí vejce odebrala a zebřička se vrátila na své místo. Vejce jsem později vrátila a holubice snesla druhé a zasedla. Po několika dnech přišla v noci bouřka a ač je voliéra svrchu krytá, holubí hnízdo promáčel déšť hnaný větrem z boku. Takže tento první rok, žádný odchov holoubků nedopadl.