DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Papoušek Alexandřin - princezka

6 / 2019 - Princezka zřejmě poctivě seděla na vejcích nebo vejci v noře. Jenže do nory není vidět, nemohli jsme zkontrolovat hnízdění. Navíc přišly deště a venkovní část voliéry je krytá jen z menší části před výletem.Zakryli jsme co největší část, ale i tak byla zem ve voliéře mokrá. Z hnízdění nic nevzešlo. Netuším, zda za to může vlhko v noře nebo zda nebyla vejce oplozená. Vlastně nevíme, jestli se náhodou i něco nevylíhlo a nezahynulo to později. Při pokusu dostat se do nory, jsme se nedostali moc daleko, ale bylo vidět jedno vejce. Zda to vejce bylo z vlastního hnízda vyhozené, také nevím, protože hnízdo vidět nebylo. Nora je hluboká, vede pod část, která má betonový povrch a zatáčí se do sousedního výletu. Není možné se tam jednoduše prokopat. Samice po určité době, někdy na začátku června již opustila noru a již se tam nevracela.

Vítejte na stránce tlapkyakridla.websnadno.cz v sekci Papoušek Alexandřin - princezka

  

Pár papoušků je sestaven z e samce přírodního zbarvení a samice ve stejném zbarvení ale štěpné na žlutou. Čistou přírodní jsme nesehnali.

Papoušci jsou umístěni ve venkovní voliéře spolu se zakrslým králíkem a samičkou morčete. 

Králík ve venkovní části voliéry, ve výletu, vyhrabal již dříve noru, která se zahýbá a vede pod podezdívkou až pod sousední voliéru. Zdá se, že samici princezky se nora zalíbila a chystá se tam hnízdit. Mně se to moc nelíbí. Pokud tam zahnízdí, nebudu mít žádný přehled o vejcích, mladé nebudu moci ani kontrolovat ani okroužkovat.

 

5.5.2019 Princezka sedí v noře, vylézá ven jen na krmení a páření se samcem.

4 / 2019 - Králík ve venkovní části voliéry, ve výletu, vyhrabal již dříve noru, která se zahýbá a vede pod podezdívkou až pod sousední voliéru. Zdá se, že samici princezky se nora zalíbila a chystá se tam hnízdit. Mně se to moc nelíbí. Pokud tam zahnízdí, nebudu mít žádný přehled o vejcích, mladé nebudu moci ani kontrolovat ani okroužkovat.